top of page
unnamed (2).png
Businessman
גילי פארן לוגו-01.png

תכנון ויעוץ ביטוחים פרטיים

LINE GOLD

תחילה נעשית בדיקה על הביטוחים הקיימים (כולל בדיקת כפל ביטוחי שניתן לבטל), על זכויות הלקוח ועל אפשרויות לפדיון כספים שלא נוצלו. במידה שיש כספים שניתן לשחרר והלקוח מעוניין בכך - יבצע גילי את תהליך המשיכה מחברת הביטוח. ייבדקו אפשרויות להוזלה בביטוחים הקיימים ופתיחת ביטוחים שהלקוח זקוק להם אך טרם פתח. גילי יסביר ללקוח מה מומלץ לו ומה פחות בהתאם למצבו האישי והכלכלי ולאחר החלטת הלקוח יפתח עבורו את הביטוחים שנבחרו.

Image by Juliane Liebermann

ביטוח בריאות פרטי

כיום, במסגרת חוק בריאות ממלכתי, לכולנו יש מימון לרובד הבסיסי על חשבון המדינה. רובנו גם משלמים באופן פרטי לקופת החולים על מנת לקבל שירותי בריאות נוספים (שב"ן): מכבי שלי, כללית פלטינום וכו'. אך על פי החוק, קופות החולים לא יכולות (וגם לא מסוגלות) לממן דברים מורכבים מעבר. קופת חולים לא יכולה להעניק תמיד תורים במהירות או לספק תרופות שלא כלולות בסל התרופות. פוליסת בריאות פרטית מגיעה כדי למלא את החלל הזה ולספק למבוטחיה את מה שהביטוחים הבסיסיים לא נותנים להם.

הכיסויים הבולטים בפוליסת ביטוח בריאות פרטית:

תרופות שלא בסל

בכל שנה מחליטה ועדת התרופות אילו תרופות מאריכות ומצילות חיים ייכללו בסל. לעיתים התרופה מאושרת עבור מקרה אחד של מחלה אך לא עבור מקרה אחר – וכאן בדיוק נכנס לפעולה הביטוח הפרטי, שמכסה כל תרופה שקופת החולים ממליצה עליה אך אינה כלולה בסל הבריאות הבסיסי, זאת עד תקרה של מיליוני שקלים.

ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בארץ

העומס על מערכת הבריאות הציבורית רב מאוד כיום. לכן ניתוחים רבים שאינם דחופים נדחים לעיתים במספר רב חודשים ואפילו שנים, בזמן שהמטופל ממשיך לסבול. ביטוח בריאות פרטי מספק את האפשרות לעבור ניתוח פרטי באמצעים המתקדמים ביותר שיש בבתי חולים פרטיים, עם שירות מהיר וזמין ומנתח שעובד עם חברת הביטוח שלכם. שימו לב: החל מ-2016 זוהי פוליסה "אחידה" עם תנאים זהים בכל החברות, כשההבדל הוא במחיר, בשירות ובמספר הרופאים בהסכם עם החברה (לפני 2016 היה ניתן לבחור כל רופא מנתח, גם כזה שאינו בהסכם עם החברה. כיום רק חברת הביטוח איילון מציעה כיסוי כזה). כששוקלים אם להחליף פוליסה ותיקה בחדשה יש לעשות בדיקה מעמיקה, שכן קיימים לא מעט הבדלים ויתרונות בפוליסה החדשה, אך חשוב לקחת בחשבון את ההתאמה של הכיסויים בפוליסה הוותיקה יותר. כך במיוחד אם חלו שינויים כלשהם במצב הבריאותי של המבוטחים.

התייעצויות ובדיקות אמבולטוריות

קופות החולים לא יכולות לספק שירות מהיר בכל הנוגע לבדיקות MRI  או התייעצויות פשוטות. ידעתם שבביטוח פרטי מקבלים החזר כמעט מלא לייעוץ פרטי של רופא? שניתן לקצר תור ל-MRI למספר ימים במקום לחכות חודשים כשעושים זאת דרך הקופה?

בנוסף, בביטוח פרטי כלולות אפשרויות כמימון איבר להשתלה, ניתוחים וטיפולים מיוחדים בחו"ל, ייעוץ רופא אונליין, ליווי אישי בעת מקרה מחלה ועוד.

שימו לב: ניתן לרכוש בנפרד את כל אחד מכיסויי הבסיס (למשל: כיסוי לתרופות/ניתוחים בארץ/בחו"ל בלבד), כולל כהשלמה (במידה ויש לכם פוליסה אחרת שלא כדאי/ניתן לבטל ושהכיסוי בה לא מספיק עבורכם).

התייעצויות ובדיקות אמבולטוריות

קופות החולים לא יכולות לספק שירות מהיר בכל הנוגע לבדיקות MRI  או התייעצויות פשוטות. ידעתם שבביטוח פרטי מקבלים החזר כמעט מלא לייעוץ פרטי של רופא? שניתן לקצר תור ל-MRI למספר ימים במקום לחכות חודשים כשעושים זאת דרך הקופה?

בנוסף, בביטוח פרטי כלולות אפשרויות כמימון איבר להשתלה, ניתוחים וטיפולים מיוחדים בחו"ל, ייעוץ רופא אונליין, ליווי אישי בעת מקרה מחלה ועוד.

שימו לב: ניתן לרכוש בנפרד את כל אחד מכיסויי הבסיס (למשל: כיסוי לתרופות/ניתוחים בארץ/בחו"ל בלבד), כולל כהשלמה (במידה ויש לכם פוליסה אחרת שלא כדאי/ניתן לבטל ושהכיסוי בה לא מספיק עבורכם).

החזרים ובדיקת תביעות רטרואקטיבית

ההתיישנות על תביעת ביטוח היא 3 שנים. האם יכול להיות שניצלתם הטבה הכלולה בביטוח הפרטי שלכם ולא טרחתם לבדוק אם מגיע לכם החזר?  גם בשביל זה אנחנו כאן.

ביטוח מחלות קשות

פוליסת מחלות קשות היא למעשה בגדר "קרן הון סיכון". מדובר בפוליסה שמבטחת אתכם ואת ילדיכם בעת גילוי מחלה קשה. היא יושבת על התפר שלא מכוסה באף מקום – לא בקופת החולים ולא במקום העבודה. אם חלילה אחד מיקיריכם יחלה ואתם תיאלצו להפסיק לעבוד בשל כך – לא יהיה לכך כיסוי כאובדן כושר עבודה ולא תפוצו על אובדן ההכנסה. הביטוח מעניק פיצוי בסכום של מאות אלפי שקלים.

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות מתאים בעיקר לבעלי תחביב מסוכן דוגמת רכיבה דו גלגלית או מקצוע פיזי עם סיכון וסיכוי מוגבר לתאונות. הביטוח מעניק פיצוי חד פעמי על שברים, כוויות וימי אשפוז בבית חולים עקב תאונה. כמו כן, ניתן לבצע בו הרחבות שונות דוגמת תשלום ימי מחלה עקב מחלה או תאונה ביתית.

  • נכון לכתיבת שורות אלו אין שיווק אקטיבי של המוצר בשום חברת ביטוח עקב מעבר לפוליסה אחידה שטרם אושרה

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא ביטוח רשות עבור מי שרוצה להשאיר סכום ירושה למוטביו בעת פטירה וביטוח חובה עבור כל מי שנוטל הלוואת משכנתה, שכן הבנק מעוניין לבטח את הסכום אותו מלווה הלקוח למקרה בו הוא הולך לעולמו בטרם עת.

Family Bike Trip

יש מגוון שיקולים בבחירת הפוליסה:

ביטוח חיים למשכנתה

מדובר, כאמור, בביטוח חובה לכל לוקח משכנתה. חותמים עליו לרוב בעת מעמד נטילת ההלוואה.

מומלץ לא לקפוץ על ההצעה הראשונה. בבנק ישמחו שתסגרו את ביטוח החיים דרכם, ובמקום, אך כמו בכל מוצר אחר – מומלץ לבצע סקר שוק. תהליך הביטוח לא לוקח זמן רב כיום וניתן לבצעו בזריזות.

גם לאחר שכבר עשיתם ביטוח חיים מומלץ לבדוק מידי כמה שנים את תעריפו ביחס לשוק. ב-2019 חלו שינויים בתעריפי הפוליסות והייתה ירידה של כ-30% בממוצע במחירי הביטוח, זאת עקב עלייה בתוחלת החיים. לכן, אם יש לכם פוליסת ביטוח חיים מלפני 2019 קיים סיכוי לא רע שניתן להוזיל את עלותה.

עוד יש לבדוק את מחיר הביטוח לאורך השנים, שכן הפוליסה מתייקרת עם הזמן עקב העלייה בגיל וגדילת הסיכון בהתאם לכך. טבלת התפתחות פרמיה מציגה בצורה פשוטה וברורה כמה תשלמו בכל גיל על הביטוח. בכל שלב בתהליך יש לבחון האם השתנה המצב הרפואי, שכן יש לו השלכות על מחיר ותנאי הקבלה לפוליסה.

ביטוח חיים פרטי

פוליסות מאוד זולות ומומלצות, גם למי שכבר מחזיק קרן פנסיה דרך מקום העבודה. זהו סכום חד פעמי אותו מקבלים ללא התניה המוטבים שבוחר הלקוח. כך, למשל, יש בקרן הפנסיה קצבת שארים הנקבעת לפי השכר. רק בני/בנות זוג וצאצאים עד גיל 21 זכאים לקבל את הכסף ממנה. בביטוח פרטי, לעומת זאת, ניתן להגדיר כל סכום שרוצים ומוטבים בכל גיל.

אז איך בוחרים איזה סכום מתאים?

מכיוון שהעלות הממוצעת של גידול ילד עד גיל 21 מגיעה לרוב לכמיליון ש"ח, ההמלצה הגורפת היא סכום מינימלי של מיליון ש"ח לביטוח זה. יחד עם זאת, על מנת להגיע להחלטה מושכלת יש לבצע בדיקת תכנון פנסיוני מקיפה ובה להתחשב בשיקולים הבאים:

  • האם קיימים משכנתה או נכסים לטובת המשפחה בעת פטירה.

  • כמה חסכון נזיל קיים כיום בצד (חסכונות בבנק, גמל להשקעה, השתלמות, פוליסת חיסכון, תיק השקעות, נכסי נדל"ן ועוד).

  • מה הסכום אותו התא המשפחתי מכניס מידי חודש ומה סכום ההוצאות הממוצע כיום וזה המוערך בעתיד (הוצאות על לימודים, טיולים, חתונה ועוד).

  • איך לשמר את רמת החיים מבלי לעבור את התקציב החודשי המוקדש לביטוחים.

  • תהליך כזה הינו אישי ונעשה עם הלקוח בפגישה אישית.

ביטוח נסיעות לחו"ל

בעוד שביטוח זה אכן קל לעשות עצמאית דרך הרשת, בניגוד למה שרבים סבורים - הוא אינו זול יותר ברכישה און-ליין. רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל דרך סוכן מאפשרת להתאים אותו במדויק עבור הלקוח, לבדוק עם הלקוח אם הוא צריך הרחבות ולסגור את הפינות הקטנות שעשיית ביטוח נסיעות בצורה אוטומטית ברשת לא בהכרח סוגרת, למשל ביטוח הכולל כיסוי לקורונה ואפשרות של הטסה רפואית במקרה הצורך.

Enjoying Sunset

ההתחייבות של גילי פארן

התאמה אישית

התאמה אישית של כל כיסוי ביטוחי, הערכת צרכי הלקוח בהתאם לגילו, מצבו המשפחתי והכנסתו ומציאת ההצעה הטובה ביותר עבורו. כל זה יבוצע לאחר פגישה אישית מקצועית מול גילי.

הוזלה וחיסכון

במידה שיש כספים שניתן לשחרר והלקוח מעוניין בכך - יבצע גילי את תהליך המשיכה מחברת הביטוח. ייבדקו אפשרויות להוזלה בביטוחים הקיימים ופתיחת ביטוחים שהלקוח זקוק להם אך טרם פתח - והכל בהתאמה אישית למצבו הכלכלי.

מקצועיות ללא פשרות

כל אחד יכול לרכוש בימינו פוליסת ביטוח דרך האינטרנט, אך לא כל אחד יכול לדאוג לתנאים האידיאלים בה. כאן נכנס גילי פארן לתמונה, במקצועיות ללא פשרות הוא יבדוק אילו פוליסות ביטוחיות קיימות, האם יש כפל ביטוחי וכיצד ניתן לייעל, לחסוך ולשפר את התנאים הביטוחיים.

ביטוח בריאות פרטי
ביטוח תאונות אישיות
ביטוח חיים
ביטוח נסיעות לחו"ל
ההתחייבות שלנו

זקוקים לליווי ויעוץ ביטוחי? צרו קשר ללא עלות!

תאמו שיחת ייעוץ עם גילי ללא עלות או התחייבות.
גילי ימקד את הצרכים הביטוחיים שלכם ויבין כיצד יוכל לסייע לכם לחסוך, לייעל ולתכנן את העתיד שלכם בצורה המיטבית.

תודה רבה על הרשמתך!

bottom of page